Sport

Anglia në “alarm”, lëndohet mesfushori para takimit ndaj Shqipërisë

Gareth Southgate humbet Declan Rice për ndeshjet kundër San Marinos dhe Shqipërisë.

Mesfushori i West Ham nuk do të zëvendësohet, siç raportohet nga Federata Angleze në një deklaratë zyrtare.

‘Duke qenë se nuk ka mundur të stërvitet këto ditë për shkak të sëmundjes, Rice është kthyer në West Ham United dhe nuk do të marrë pjesë në ndeshjet e ardhshme kualifikuese. Asnjë shtesë në skuadër nuk është planifikuar për momentin. Mason Mount dhe Luke Shaw vazhdojnë të monitorohen pas problemeve që kishin’, shkruan Federata e Anglisë.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *