EURO 2020

Anglia e nis furishëm ndaj Ukrainës, Kane kalon “Tre Luanët” në epërsi që në minutën e katërt

Kombëtarja e Anglisë e ka nisur furishëm ndeshjen ndaj Ukrainës, duke kaluar herët në epërsi, shkruan Zeri.info.

Në “Olimpico” të Romës, Ukraina dhe Anglia janë duke zhvilluar ndeshjen çerekfinale në “Euro 2020”.

Anglezët kanë arritur që të kalojnë në epërsi 0-1 që në minutën e katërt.

Golashënues ishte Harry Kane, teksa asistues Raheem Sterling.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020