EURO 2020

Anglia bën histori, kalon në finale të “Euro2020” për herë të parë në histori

Anglia është kualifikuar në finalen e madhe të Kampionatit Evropian “Euro2020”.

“Tre Luanët” e Gareth Southgate mposhtën 2-1 Danimarkën në gjysmëfinale.

Ishin danezët që realizuan të parët në minutën e 30-të me anë të një super goli të shënuar nga Damsgaard.

Nëntë minuta më vonë, Simon Kjaer realizoi autogol për t’i barazuar shifrat.

Me rezultatin 1-1 u mbyllën 90 minutat e rregullta.

Në vazhdime, saktësisht në minutën e 103-të, Harry Kane realizoi golin e fitores për Anglinë.

Kësisoj, finalja e madhe e 11 korrik në “Euro2020” është ajo mes Italisë dhe Anglisë.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020