Sport

Angli U21 – Kosovë U21, përfundon me këtë rezultat

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kosova U21 ka pësuar disfatë përballë bashkëmoshatarëve të tyre të Anglisë në Hull City me rezultat të pastër 2-0.

Ishte talenti i Manchester Cityt, Phil Foden i cili realizoi dy gola në këtë përballje për “Tre luanët” për ti dhënë fitoren e dytë atyre në grupin 3.

Djelmoshat e Rafet Prekazit pavarësisht disfatës zhvilluan një ndeshje tejet të mirë, teksa kishin mundësi të shumta përmes Lirim Kastratit, Arbnor Mujës e Blendi Baftiut.

Tani Anglia barazon Kosovën dhe Austrinë në grupin 3 me nga gjashtë pikë të grumbulluara.

Angli – Kosovë 2-0

⚽ Phil Foden 25′
⚽ Phil Foden 90+2′

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv