EURO 2020

Anglezët e duan të hënën festë kombëtare nëse Anglia e fiton “Euro 2020”

Anglia është në ekstazë.

Kualifikimi i Anglisë në finalen e Kampionatit Evropian “Euro 2020”, për herë të parë pas 55 vitesh, i ka emocionuar anglezët, shkruan FrontOnline.

Skuadra e Gareth Southgates do të mundohet të shpallet kampion i Evropës për herë të parë kundër Anglisë të dielën.

Në rast se ndodhë kjo, e hëna e 12 korrikut, mund të shpallet festë kombëtare në Angli.

Për pak orë, rreth 300 mijë njerëz kanë nënshkruar peticionin, për ta bërë pushim ditën e hëne.

Pas nënshkrimeve të shumta, ky peticion do të procedohet në parlament për vendimin përfundimtar.

Propozimin e ka bërë ish-reprezentuesi i Anglisë, Gary Neville, i cili komenton ndeshjet në ITV.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020