Lajme

Anesteziologu kosovar vdes pas infektimit me COVID-19

Anesteziologu i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, Sylejman Dulla, ka vdekur si pasojë e infektimit me Covid-19.

Lajmin e kanë bërë të ditur nga Shërbimi Spitalor përmes faqes së tyre zyrtare në Facebook.

“ShSKUK humbi edhe një profesionist të zellshëm dhe të përkushtuar në punë. Ngushëllime familjes Dulla, miqve, kolegëve dhe gjithë atyre që e njohën dhe punuan për shumë vjet me të. Do ta përkujtojmë çdoherë si njeri të ndershëm, të urtë dhe të përkushtuar në punë”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjajshme
Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus

Lajme

Këto janë rastet e reja me Covid-19

Lajme

15 vjeçari u therr për vdekje nga moshatari i tij: Policia jep detaje të reja

Lajme

Vetëvendosje tregon numrin e aplikimeve nga Diaspora