Sport

Andrea Agnelli i Juventusit tregon nëse Superliga Evropiane do të vazhdojë edhe pa klubet angleze

Andrea Agnelli ka pranuar se Superliga Evropiane nuk do të mund të fillojë, shkruan “Sky Sports”.

Themeluesi i kësaj lige dhe kryetari i Juventusit, Andrea Agnelli, ka thënë se liga nuk mund të vazhdojë, pas largimeve të gjashtë klubeve angleze.

I pyetur nëse projekti mund të jetësohet edhe pas largimeve, Agnelli tha: “Të jem i qartë dhe i sinqertë jo, padyshim që nuk është rasti”.

Kujtojmë se të martën mbrëma, Superliga Evropiane njoftoi për pezullimin e përkohshëm të projektit.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien