Sport

Ancelotti me probleme të mëdha, ka shumë mungesa për ndeshjen me Valencian

Carlo Ancelotti ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen kundër Valencias që zhvillohet të dielën.

Në listë shihet mungesa e gjashtë lojtarëve si: Toni Kroos, Ferland Mendy, Marcelo, Gareth Bale, Dani Ceballos dhe Mariano Diaz.

Dy të parët kanë stërvitur sot, por të diferencuar nga pjesa tjetër e skuadrës, ndërsa katër futbollistët e tjerë punuan brenda objekteve të klubit.

Lista e Madridit përbëhet nga futbollistët e mëposhtëm:

Portierët : Courtois, Lunin dhe Toni Fuidias.

Mbrojtësit : Carvajal, E. Militão, Alaba, Vallejo, Nacho dhe Miguel.

Mesfushorët : Modric, Casemiro, Valverde, Lucas V., Isco, Camavinga dhe Blanco.

Sulmues : Hazard, Benzema, Asensio, Jovic, Vini Jr., dhe Rodrygo.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf