Lajme

Analisti shqiptar i dehur në studio, shikoni si flet: Kosova nuk ekziston

Një ndodhi e pazakontë ndodhi në studiot televizive në Shqipëri, ku analisti Laert Vasili që komenton çdo herë për situatën dhe zhvillimet politike, është shfaqur i dehur dhe i papërmbajtshëm duke folur lloj-lloj teorish dhe fakte të pazakonta.

Edhe pse në studio ngatërroi moderatorin e emisionit, ai lëshoi një gafë tjetër, duke deklaruar se Kosova nuk ekziston.

“Nuk ia fal se Kosova është Shqipëri. Kosova të mbledhë trutë e kokës. Nuk ka Kosovë, ka Shqipëri”, shprehej ndër të tjera Vasili në studio, dhe pavarësisht përpjekjeve të moderatorit Alfred Lela për ta kthyer debatin në shinat e duhura, britmat dhe të sharat e Vasilit, duket se e bënin këtë një mision të pamundur.

Ndërsa transformohet në disa mënyra të çuditshme duke dalë jashtë shinave dhe folur përçart, duke dalë jashtë temës që po diskutohej.

 

https://video.gjirafa.com/5fe32f128e045-mp4

Postime të ngjajshme
Lajme

Në këto vende nesër nuk do të ketë rrymë

Lajme

Mustafa i drejtohet VV’së

Lajme

Pasi PDK e LDK e quajtën Dukagjinin televizion të VV-së, reagon Panduri

Lajme

“Kam me kall këtë zyrë, nëse nuk mi jepni dokumentet”: Zyrtarja e lartë në KQZ kërcënohet nga anëtari i VV’së