LajmeSport

Ambasada e SHBA-ve uron xhudistët e Kosovës, kanë një porosi për sportisët kosovarë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës i ka uruar xhudistët kosovarë për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë.

Kjo ambasadë iu ka thënë sportistëve nga Kosova që të vazhdojnë të bëjnë krenar vendin e tyre.

“Urime sportistëve kosovarë për suksesin në #JudoLisbona2021, vazhdoni të bëni shtetin tuaj krenar”, shkruan ambasada.

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës