Sport

Alpinistja kosovare vrapon 7 kilometra zbathur në malet e Gërmisë

Derisa Kosovën e ka mbuluar bora dhe temperaturat janë në minus, kjo gjë nuk po paraqet problem për alpinisten kosovare Arineta Mulen.

Alpinistja Arineta Mula ditën e diele e ka nisur me vrapimin e zakonshëm që e bën me grupin e vrapimit “Kosova Trail Running Association”, në malet e Gërmisë.

Arineta Mula ka bërë të ditur përmes profilit të saj në Facebook, se ka vrapuar zbathur 7 kilometra së bashku me vrapuesin Visar Muharremin.

“Visar Muharrehemi vrapuam zbathur 7 kilometra në Gërmi”, ka shkruar Arineta Mula

Postime të ngjajshme
Sport

Tifozët befasojnë Arbërinë midis Turqisë, ja çfarë ndodhi

Sport

Arsenali në bisedime me super talentin e gjigantit spanjoll

Sport

Futbollisti i Feronikelit rikthehet pas shtatë muajve në fushën e blertë!

Sport

Gjilani cakton një miqësore, luan kundër kësaj skuadre