Sport

Almir Kryeziu ishte gati të transferohej në Bundesliga.2, por marrëveshja u prish për këtë arsye

Përfaqësuesit e Almir Kryeziut kanë pasur negociata me disa skuadra në afatin kalimtar të janarit.

Megjithatë asnjë marrëveshje nuk është arritur dhe 22 vjeçari do të qëdnroi te Arbëria të paktën deri në verë.

“Shkaku i pandemisë nuk arrita të transferohem. Kam qenë shumë afër të nënshkruaj me një klub në Bundesliga 2, por nuk u finalizua marrëveshja. Kam pasur oferta në Turqi e Belgjikë por deri në verë do të mbetem te Arbëria” deklaroi Kryeziu për Indeksonline.

Mesfushori i krahut të majtë debutoi sivjet në Superligë.

Ai poashtu luajti edhe me Kosovën U21 në kualifikimet e kampionatit evropian.

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës: Kjo është lista e golashënuesëve pas 22 xhirove

Sport

Komisioni për Ankesa shqyrton shkresën e Drenicës, ky është vendimi i marrë!

Sport

FC Prishtina – Llapi kryendeshja e javës së 23-të

Sport

Fjalë të pakta, por me shumë kuptim… Ja çfarë thotë Klodian Duro pas fitores së Feronikelit