LajmeSport

Allyson Felix: Nike ndryshon politikën për atletët shtatëzëna

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Allyson Felix, është një sprintere amerikane e pistave dhe fushave e cila garon në 100, 200 dhe 400 metra. Ajo përmes faqës së saj ne instagram ka publikuar një foto e cila tregon se kompania e atleteve NIKE është bashkuar zyrtarisht për sigurimin e mbrojtjes së nënës, për atletet femra që sponsorizojnë.

“Zërat tanë kanë fuqi. NIKE është bashkuar në sigurimin zyrtarisht dhe kontraktualisht në sigurimin e mbrojtjes së nënës për atletet femra që sponsorizojnë.. Kjo do të thotë që sportistët femra nuk do të penalizohen më financiarisht për të pasur një fëmijë. Unë jam mirënjohës për John Slusher dhe Mark Parker për udhëheqjen e tyre dhe dëshirën e tyre për të udhëhequr NIKE si një kompani që beson se ne të gjithë jemi më shumë se atletë. Dhe FALEMINDERIT për markat që tashmë e kanë bërë këtë angazhim. Kush eshte tjetri?” ka shkruar sportistja Felix

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat