Sport

Alexis Sanchez është një lojtar i Interit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Fabrizio Romano, gazetar i Sky Sport, ka lajmëruar nëpërmjet profilit të tij në Twitter se Inter ka arritur marrëveshjen me Manchester United për huazimin e Alexis Sanchez.

Kiliani do të jetë të mërkurën në Milano për të zhvilluar vizitat mjekësore dhe për të nënshkruar kontratën me zikaltrit, me këta të fundit që do të vendosin në qershorin e 2020-ës nëse do ta blejnë përfundimisht lojtarin ose jo.

Për Alexis Sanchez bëhet fjalë për një kthim në Itali, ku ka luajtur në të kaluarën me Udinese-n.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv