Lajme

Albin Kurtin e votojnë edhe në zgjedhjet e Bosnje Hercegovinës!

Në Bosnje dhe Hercegovinë, ani pse pandemi, janë mbajtur zgjedhjet lokale.

Qytetarët duke respektuar masat, sot iu kanë drejtuar kutive të votimit për të votuar kandidatin që ata mendojnë se e meritojnë të udhëheqin me komunat e tyre, transmeton IndeksOnline.

Por, diçka e pazakontë ka ndodhur në një nga fletëvotimet.

Një qytetar, duket se s’ka pasur ndonjë opsion për t’ia dhënë votën e tij, ndërsa dëshira e tij ka qenë që në mesin e kandidatëve të ishte lideri i VV-së, Albin Kurti.

Ky qytetar, ka shkruar edhe një fjali në fletën e votimit.

“Politikani i vetëm në rajon që nuk është i korruptuar”.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kështu duket shtatorja e Ibrahim Rugovës e përuruar sot

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Lajme

Ky është numri i rasteve të reja me COVID-19

Lajme

Skandaloze, familja shumëanëtarëshe nga Kosova refuzon testimin në Gjermani, intervenon policia