LajmeSport

Albin Kurti e uron Florian Markun për fitoren e mbrëmshme

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka uruar boksierin shqiptar, Florian Markun për fitoren e mbrëmshme ndaj Rylan Charlton.

Marku detyroi kundërshtarin ta dorëzojë meçin në raundin e tetë, ndërsa vazhdoi serinë pa humbje si boksier, shkruan Gazeta Express.

Për këtë sukses, Kurti uroi Markun për vazhdimin e serisë pa humbje dhe fitores së madhe që arriti.

“Boksit profesionist ndërkombëtar po i shtohet edhe një kampion shqiptar. Florian Marku dje vazhdoi rekordin e tij pa humbje me një fitore të jashtëzakonshme. I përgatitur mirë, i vendosur dhe i disiplinuar. Suksesi i tij i mbrëmshëm na gëzoi të gjithëve. I uroj Florianit fitore të njëpasnjëshme dhe karrierë të gjatë e të suksesshme” – shkroi Kurti në profilin e tij në Instagram.

Postime të ngjajshme
Sport

Legjenda e Liverpoolit, favoriti kryesor për ta zëvendësuar Kloppin

Lajme

Ish-ministri tregon se kur do të formohet Qeveria e re

Sport

Takime super-derbi në Angli, Itali e Spanjë, këto janë ndeshjet që nuk duhen humbur sot

Lajme

A do të kandidoj Ukë Rugova për kryetar të LDK-së?