Lajme

Alarmante, në shtetin e rajonit regjistrohen rastet e para me variantin e ri të koronavirusit

Varianti i ri i koronavirusit i cili së pari u zbulua në Britani të Madhe, është raportuar mbrëmjen e së dielës edhe në Greqi.

Pesë grekë janë konfirmuar pozitivë me këtë variant të koronavirusit. Siç bëhet e ditur të njëjtit kanë ardhur nga Britania dhe janë gjetur se janë të infektuar. Të gjithë janë izoluar në një hotel që pas fluturimit brenda shtetit gjatë krishtlindjeve, shkruan The Guardian.

Postime të ngjajshme
Lajme

E dhimbshme: Vdes 31 vjeçarja nga Mitrovica, vuante nga kanceri

Lajme

Shkëlzen Gashi publikon fotografinë që s’do të donin ta shihnin partitë tjera

Lajme

Glauk Konjufca si gjimnazist, koha kur fliste për mbylljen e shkollave shqipe nga serbët

Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus