Lajme

Alarmante, këto janë rastet e reja me COVID-19

2 të vdekur dhe 562 raste të reja me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Kështu ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përcjell Demokracia.com

Nga IKSHPK kanë se janë kryer 5 mijë e 272 testime për COVID-19.

Gjithashtu 78 pacientë janë shëruar, duke bërë që numrin e të shëruarve të shkojë në 105 mijë e 765.

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë kanë vdekur 2.271 persona.

Postime të ngjajshme
Lajme

Paralajmërimi i Donika Kadaj-Bujupit

Lajme

Pamje: Aksident i rëndë në Prizren, ka të lënduar rëndë

Lajme

Valon Syla shkon me ‘mindil’ në Pressing, e tregon arsyen pse veproi kështu

Lajme

Këto janë komunat që nuk kanë asnjë rast aktiv me koronavirus