Sport

Alan Ruschel pensionohet nga futbolli, Chapocoenses nuk ia vazhdon kontratën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Më 29 nëntor 2016, ishte një nga ditët më të trishtuara në historinë e futbollit. Aeroplani që transportonte stafin teknik dhe lojtarët e skuadrës së Chapocoenses su rrëzua në një zonë malore të Kolumbisë.

19 lojtarë humbën jetën dhe vetëm tre nga 22 të thirrurit arritën të mbijetojnë: Jakson Follmann, Neto dhe Alan Ruschel.

Pas disa operacioneve, futbollisti Alan Ruschel arriti që t’i kthehet futbollit dhe skuadrës së Chapocoenses.

Por, dita e djeshme ka qenë e fundit me këtë skuadër. Kjo pasi që skuadra nuk ka vendosur që t’i vazhdojë kontratën.

Chapocoense i ka propozuar futbollistit huazimin te ndonjë skuadër. Megjithatë, Alan Ruschel ka marrë vendimin final që të pensionohet nga futbolli./Indeksonline/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv