Sport

Alaba te Real Madridi, zbulohen detajet e kontratës

Sipas të gjitha gjasave, David Alaba nga sezoni i ardhshëm do bartë veshur fanellën e Real Madridit, transmeton Zeri.info.

“Sky” shkruan mbrojtësi austriak tashmë është pajtuar me të gjitha kushtet e ofruara nga “Los Blancos”.

Sipas raportimeve nga Gjermania, Alaba do të firmos një kontratë vlefshme deri më 30 qershor të vitit 2026, teksa brenda një sezoni thuhet se do fitojë afro 11 milionë euro.

28-vjeçari do transferohet te Real Madridi si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me Bayernin skadon më 30 qershor të këtij viti.

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës