Sport

Akuzuan rëndë për kurdisje të ndeshjeve, ky është vendimi i FFK-së për Ballkanin

Komisioni i Garave në kuadër të FFK-së ka hapur një inicim disiplinor ndaj Ballkanit.

Përkundër fitores në javën e fundit, Ballkani hodhi akuza të rënda.

Skuadra nga Suhareka, këtë të diele publikuan një letër, ku u shprehen të revoltuar ndaj FFK-së, teksa aluduan në kurdisje të ndeshjeve dhe po përcakton fituesin e Superligës dhe Kupës së Kosovës.

Vendimi nga Komisioni i Garave:

Inicim disiplinor

-ndaj FC Ballkani; motivi: Në deklaratën publike ofendon dhe akuzon organet e FFK-së dhe klubet për kalkulime (manipulime) në ecurinë e ndeshjeve kampionale dhe për kupë.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s