Lajme

Aktori i njohur e propozon për kryeministër Lutfi Hazirin

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk ka vendosur cili është kandidati i tyre për kryeministër në zgjedhjet që priten të mbahen në fillim të vitit të ardhshëm.

Njëri nga emrat që është përmendur në opinion është ai i kryetarit të Gjilanit dhe nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Hazirit.

Një propozim për Hazirin kandidat për kryeministër e ka pasur edhe aktori i njohur kosovar, Jeton Zogiani.

Ai e ka shpërndarë një fotografi në Instagram.

Në atë foto ku shihet Haziri ai ka shkruar “Mos humbni kohë, nominojeni”.

Këtë foto të aktorit e ka ri publikuar edhe vetë Haziri në profilin e tij në Instagram.

 

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Adriana Matoshi nuk beson ende që është kyqur në politik

Lajme

Moti për sot dhe ditët e ardhshme

Lajme

Kështu do të votojnë personat me COVID-19 në zgjedhjet e 14 shkurtit

Lajme

Kështu bëheshin dasmat në Prishtinë gjatë vitit 1996