LajmeShow Bizz

Aktori i Godfather thotë se e humbi virgjërinë në moshën 15-vjeçare me Marilyn Monroe që ishte 33-vjeçare

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Aktori i filmit Godfather, Gianni Russo ka treguar se si Marilyn Monroe ia morri atij virgjërinë kur ai ishte 15 vjeçar dhe ajo ishte 33 vjeçare.

Aktori, tani 75 vjeçar, i cili është i njohur për rolin e tij si Carlo Rizzi në filmin klasik, thotë se Monroe do të ishte prapa grilave nëse kjo gjë do të ndodhte sot.

Por dyshja vazhduan që të kenë një miqësi deri në vdekjen e saj në vitin 1962.

Russo, duke folur për The Sun, tha se “Ajo më mësoi çdo gjë që di. Mendova që isha djali më me fat në botë por nëse një gjë do të ndodhte sot, mendoj se ajo do të arrestohej dhe prindërit e mi do të tentonin që të fitonin para nga kjo punë”, shkruan Daily Mail, transmeton Gazeta Express.

“A isha i mërzitur? Jo. Thjeshtë kam bërë seks me yllin më të madh të filmave në Amerikë dhe me seks simbolin” shtoi ai.

Ai gjithashtu shtoi se u takua me Marilyn Monroen në një sallon flokësh, kur po bëhej gati për xhirimet e filmit Godfather.

Pas disa vizitave në sallonin e flokëve, këshilltari i saj e ftoi Russon në dhomën e hotelit të Marilynit në Waldorf.

Ai e përshkroi atë si të vetmuar në dhomë të hotelit, me rroba dhe pjata të gjuajtura në tokë.

Ylli i filmave u shfaq para tij duke e veshur një peshqir të bardhë dhe me një shampanjë në dorë.

“Ajo menjëherë e hoqi peshqirin dhe u bashkua për një dush” tha ai duke shtuar se “Zemra po më rrihte fort. Si një idiot, i mbylla sytë, gjë që më bëri të qeshja”.

Ai shtoi se më pas të dy qëndruan në shtrat gjatë tërë vikendit, e më pas të hënën ajo u kthye në punë.

Russo, i cili më vonë bëri famë në vitin 1972 në moshën 29 vjeçare, vazhdoi aferën e tij me Marilyn por e mbajtën atë sekrete për disa vite. /GazetaExpress/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat