Sport

Akili mposht xhudistin nga Taxhikistani dhe kalon në rrethin tjetër të Doha Masters

Akil Gjakova ka kaluar në rrethin tjetër, respektivisht të dytin të Doha Masters.Xhudisti kosovar mposhti konkurrentin nga Taxhikistani, Somon Makhmadbekov

Në kategorinë deri 73 kilogram, Gjakova e filloi në mënyrën më të mirë të mundshme, duke triumfuar dhe duke mësuar kundërshtarin e dytë.

Bëhet fjalë për rusin Denis Iartcev, me të cilin do të ndeshet gjatë ditës.

Kujtojmë se Kosova dje arkëtoi tri medalje, një të artë dhe dy të bronztat.

Nesër ndërkaq, në tapet do ta shohim edhe Loriana Kukën.

Postime të ngjajshme
Sport

”Gjilani është favorit për të triumfuar në Kupën e Kosovës”

Sport

Barcelona në krizë, Milan synon t’ia “rrëmbejë” dy yjet

Sport

Shikoni gjashtë super golat nga ndeshja Gjilani – Struga

Sport

Konfirmohet nga të dyja klubet, Superkupa në dyshim për tu luajtur, kjo është arsyeja