Lajme

Aida Durguti thumbon keq Kurtin përmes poezisë

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, më pas anëtarja e Partisë Socialdemokrate, Aida Dërguti ka reaguar pas deklaratës së liderit të VV-së, Albin Kurti se shteti duhet të organizojë mbrojtje për Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rexhep Selimin e Jakup Krasniqin që po akuzohen nga Specailja.

Pas kësaj deklarate, Dërguti publikoi një shkrim, ku thumboi Kurtin përmes vargjeve të Fan Nolit.

“Dhe Feridi faqe ndron, Die shante, sot lëvdon, Fryn bulçit’ e trumbeton, Që Katrani zbardhëllon”, shkroi Dërguti.

Ndryshe Dërguti ishte edhe vetë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Postime të ngjajshme
Lajme

E mbijetuara e masakrës së Suharekës bie viktimë e hajnave në QKUK

Lajme

KEDS njofton për punime, në këto qytete e fshatra do të ketë ndërprerje të rrymës deri në 12 orë

Lajme

Aksident i rëndë tek AKI-ja, brenda ishte gazetari i njohur i T7

Lajme

Elvis Naçi në biznesin e syzeve