Lajme

Ahmeti: Haradinaj dha dorëheqje sepse nuk lëshoi pe

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryetari i Prishtinës dhe kreu i PSD’së ka mbajtur një fjalim në zyrtarizimin e kandidaturës së Ramush Haradinajt nga koalicioni AAK-PSD.

Ai ka thënë se Haradinaj pikërisht për të mos lëshuar pe, dha edhe dorëheqje. Gjithashtu Ahmeti tha se përveç presionit nga jasht për të hequr taksën, presion kishim edhe nga brenda.

“Kur presion na bënë jo vetëm qarqet ndërkombëtare, presion na bënin edhe disa njerëz të Kosvoës”, ka thënë Ahmeti.

Ahmeti gjithashtu tha se dorëheqje e kryeministrit erdhi sepse nuk lëshoi pe.

“Ramushi dha dorëheqje për të mos lëshuar pe, por ne vërtetuam se për ta mbrojtur Kosovën duhet guxim”, është shprehur Ahmeti.

“Taksa 100%, e 100% nevojitet edhe guxim”, shtoi Ahmeti.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat