Sport

Aguero shpjegon arsyen pse refuzoi numrin 10 te Barcelona

Sulmuesi Sergio Aguero zbuloi se nuk e mori numrin 10 te Barcelona për të respektuar mikun, Lionel Messi.

Gjatë verës, argjentinasi nënshkroi për dy vite me katalunasit, ngase kishte shpresa se do luante me Messin, por Barcelona nuk arriti ta regjistroi dhe ky i fundit pastaj kaloi te PSG.

Pas largimit të Messit, fanella me numrin 10 ishte e lirë, por Aguero vendosi të mbajë numrin 19 për të respektuar bashkëkombësin.

“Nuk refuzoja sepse nuk e doja, por për ta respektuar Messin”, tha ai në Twich.

Aguero ende nuk ka debutuar me Barcelonën pasi u lëndua në stërvitje dhe do rikthehet në tetor.

Ndërkohë, numrin 10 te Barcelona e mori Ansu Fati.

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti