Sport

Agjenda e stërvitjeve e Kombëtares A dhe Kombëtares U21

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kombëtarja A e Kosovës dhe Kombëtarja U21 do të nisin sot përgatitjet për ndeshjet e këtij muaji në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020, përkatësisht Euro 2021.

Kombëtarja e drejtuar nga Bernard Challandes stërvitjen e parë e mban sot në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, derisa Kombëtarja U21 e drejtuar nga Rafet Prekazi stërvitjen e parë e mban sot në orën 17:00 në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq.

Më poshtë agjenda e të dyja ekipeve

Kombëtarja e Kosovës
2 shtator, ora 18:00 Stërvitje – Stadiumi “Fadil Vokrri”
3 shtator, ora 18:00 Stërvitje – Stadiumi “Fadil Vokrri”
4 shtator, ora 18:00 Stërvitje – Stadiumi “Fadil Vokrri”
5 shtator, ora 15:00 Stërvitje – Stadiumi “Fadil Vokrri”
6 shtator, ora 15:00 Stërvitje – Stadiumi “Fadil Vokrri”
7 shtator, ora 15:00 Ndeshja Kosovë – Çeki – Stadiumi “Fadil Vokrri”

Kombëtarja U21
2 shtator, ora 17:00 Stërvitje – Stadiumi “Agron Rama” Obiliq
3 shtator, ora 10:30 Stërvitje – Stadiumi “Agron Rama” Obiliq
3 shtator, ora 17:00 Stërvitje – Stadiumi “Agron Rama” Obiliq
4 shtator, ora 17:00 Ndeshje testuese me KEK-un – Stadiumi “Agron Rama” Obiliq
5 shtator, ora 17:00 Stërvitje – Stadiumi “Agron Rama” Obiliq
6 shtator, ora 17:00 Stërvitje – Stadiumi “Agron Rama” Obiliq
7 shtator, ora 9:00 Udhëtimi për në Angli

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv