Sport

Agim Maliqi flet për përballjen derbi ndërmjet, Llapit dhe Ballkanit

Me ndeshjen Arbëria – Feronikeli (0:0) ka nisur xhiroja e katërt e Superligës së Kosovès nē futboll, shkruan BlicMedia.

Pa dyshim, përballja kryesore e kèsaj jave do të jetë ajo në mes të Llapit dhe Ballkanit, që do të luhet nesër (e mërkurë).

Për këtè super ndeshje nè një prononcim për BlicMedia, ka folur ndihmës trajneri i Ballkanit, Agim Maliqi.

“Është një ndeshje e vështirê. Kemi një kundërshtar i cili ka nē ekipë lojtar shumë cilēsor, por ne jemi përgatitur mirë për këtë ndeshje”, ka thënë fillimisht Maliqi.

“Shpresojmë në një ndeshje tē mirē fer dhe korekte. E dimë që është ndeshje e vështirè por lojtarët tanë do të japin maksimumin, duke ditur se kemi përball një ekip siq është Llapi, një ekip shumë e mirë. Por gjithqka le ti mbetet fushës sè blertë, le të fitoj më i miri”, ka deklaruar Maliqi.

Llapi – Ballkani zhvillohet nesër me fillim nga ora 15:00, në stadiumin “Zahir Pajaziti”. /A.G/BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë