Sport

Agim Ademi zbulon se kur do të zyrtarizohet trajneri i ri i Kosovës

Kosova do të luajë me Greqinë në kuadër të ndeshjes së fundit për eliminatoret e Botërorit “Katari 2022”.

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë se nuk i kanë përmbushur pritshmëritë lidhur me këto kualifikime.

“Sigurisht që kjo ndeshja e fundit, nuk i kemi përmbushur pritshëmritë që kemi pasë realisht, edhe pse nuk kemi pritë që do të jemi në dy vendet e para, por sigurisht të mos jemi në vendin e fundit, ndodhën shumë gjëra që ndodhën, por po besoj që Kosovën në Ligën e Kombeve do ta gjejë me një format krejt tjetër, do të jetë me trajner të rid he me shumë prurje të reja”, ka thënë Ademi.

Tutje, ai tha se trajneri i ri i Kosovës do të zyrtarizohet gjatë vitit të ardhshëm, në muajin shkurt apo mars.

“Selektori do të jetë në vitin e ardhshëm nga shkurti apo marsi. Nuk do të ngutemi tani, mund të ketë më shumë mundësi atëherë”.

Kosova do të perballet sot kundër Greqisë në stadiumin olimpik në Athinë në kuadër të ndeshjes së fundit të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katari 2022”

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme