Sport

Agim Ademi viziton dy stadiumet kosovare për të parë nga afër testimin e barit natyral

Presidenti i Federataës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka vizituar stadiumin e KEK-ut dhe Prishtinës.

Ai në prani të ekspertëve të fushave me bari natyral, e ka parë nga afër testimin e barit nëpër këto stadiume,.

Qëllimi i FFK-së është që secili stadium ta ketë në gjendje optimale fushën e gjelbër.

Kjo për shkak që futbollistëve t’u krijohen mundësitë për të treguar tërë potencialin dhe kreativitetin e tyre gjatë kampionatit.

Postime të ngjajshme
Sport

Benit Ferizi vazhdon me skuadrën e SC Besiana Internacional

Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria