Sport

Afrim Toverlani: Jam i gatshëm me udhëheq Kombëtaren e Kosovës

Kosova e ka liruar nga detyra me Kombëtaren ish-trajnerin, Bernard Challandes.

Kosova vendosi të ndërpresë rrugët me trajnerin Bernard Challandes, pas më shumë se tre vitesh e gjysmë, kështu drejtuesit e Federatës së Futbollit janë vënë në lëvizje për të gjetur pasuesin e 70-vjeçarit zviceran, shkruan Reporteri.net

Emrat si Felix Magath, Roberto Carlos, Gianni de Biasi, Walter Zenga dhe Primoz Gliha kanë qarkulluar në media që nga dje.

Edhe pse tashmë në media janë publikuar 5 emra të trajnerëve që njëri nga ta mund ta udhëheq Kosovën, Reporteri.net ka kontaktuar me ish-trajnerin e njohur kosovar, Afrim Toverlanin i cili tha se është i gatshëm që ai të merr në dorë drejtimin e Kombëtares.

“Me mëndu që nuk jam i gatshëm me udhëheq Kosovën, sigurisht se e kisha lënë moti zejen e trajnerit”, tha fillimisht ai.

Por, nuk dha një emër nga të lartcekurit që mund ta drejtojnë Kombëtaren tonë.

“E sa i përket emrave të përmendur për trajnerë nuk kam ndonjë preference, por besoj që FFK do të bëjë zgjedhjen e duhur. Kosova ka futbollistë të mirë dhe ka potencial shumë më shumë sa që arritëm në këto eliminatore”, tha Toverlani.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf