Sport

Adil Rami mbetet pa klub, gënjeu se është i lënduar për të marr pjesë në një emision televiziv

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Adil Rami në telashe, pasi ka mbetur pa klub, sepse Olympique Marseille ia ka prishur kontratën mbrojtësit 33-vjeçar.

Ai kishte dhe dy vite në kontratë, por klubi vendosi ta marr një mas drastike, pasi lojtari ka shkuar në një program televiziv, pasi kishte gënjyer se ishte i dëmtuar.

Lajmi është publikuar nga gazeta L’Equipe e cila shkruan gjithashtu se Rami tashmë ka mbetur në rrugë.

Sjelljet aspak profesionale e mbrojtësit 33-vjeçar me origjinë marokene.

Mësohet se avokatët e futbollistit do ta çojnë çështjen në gjykatë, por gjasat që ai të fitojë janë minimale.

Klubi ka fakte për gënjeshtrën e Rami, i cili ka pasur probleme edhe me jetën private në kohët e fundit.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv