Sport

Ademi takon Capellon, e vlerëson si enciklopedi të futbollit

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, ka takuar trajnerin e madh italian, Fabio Capellon.

I pari i futbollit tonë, po qëndron në Londër, ku sonte do të jetë i pranishëm në ‘Wembley’ në finalen e madhe të Evropianit, Itali-Angli.

Ademi, i cili ka pasur disa takime të rëndësishme më krerët të federatave të ndryshme përfshirë edhe kreun e UEFA-së, Çeferin, sot ka takuar edhe strategun e njohur italian, Capellon.

“Me strategun e futbollit, Fabio Capello. Karriera e tij si futbollist dhe përvoja e tij menaxheriale në futboll është enciklopedi në veti!”, ka shkruar Ademi në profilin e tij në Facebook.

Postime të ngjajshme
Sport

Kështu i pritën “Dardanët” ekipin olimpik të xhudos

Sport

Në sheshin e Prishtinës pritje madhështore për medalistet olimpike

Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko