Sport

Ademi pritet të largohet nga Fenerbahçe, kërkohet nga skuadra gjermane

Sulmuesi kosovar, Kemal Ademi nuk ka përmbushur pritshmëritë e tifozëve të skuadrës dhe ato të tifozëve.

Mediat sportive në shtetin turk raportojnë se e ardhmja e sulmuesit që ka pasur performanca të dobëta është larg Fenerbahçes, dhe ai pritet të largohet vetëm disa muaj pasi u bashkua me skuadrën.

Skuadra e vetme që po e kërkon aktualisht futbollistin është St.Pauli nga Bundesliga 2.

Transferimi i kosovarit në Gjermani mund të ndodhë me anë të formulës së huazimit.

Edhe tifozët e skuadrës kanë reaguar ashpër në mediat sociale duke i quajtur “të verbër” ata që afruan lojtarin në skuadër.

Postime të ngjajshme
Sport

Futbollisti i njohur ndahet me skuadrën e Ulpianës

Sport

Drita merr rrugë për në Turqi, kampionët do t’i zhvillojnë katër ndeshje kontrolluese

Sport

Ja kush janë kandidatët kryesorë për ta zëvendësuar Lampardin te Chelsea

Sport

Chibueze rikthehet në futbollin kosovar, afër marrëveshjes me klubin e njohur