Lajme

Abdixhiku pas nominimit të Osmanit: Let’s do this!

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Pas vendimit të LDK’së që të përkrahë në mënyrë unanime Vjosa Osmanin si kandidate për kryeministre, kanë ardhur reagime të shumta nga të gjithë zyrtarët e partisë së Isa Mustafës.

Ka reaguar edhe anëtari i Kryesisë së LDK’së dhe ish-deputeti, Lumir Abdixhiku, duke thënë se me zgjedhjen e Vjosa Osmanit si kandidate i është dhënë shpresë qytetarëve të Kosovës.

Reagimi i plotë:

LET’S DO THIS!

Sot nominuam Vjosën. Zgjodhëm gruan e parë kandidate; zgjodhëm gruan e parë Kryeministre. LDK – e bashkuar dhe e fortë shumë – u dha votuesve zërin e kërkuar me ngulm. U dha qytetarëve shpresë. Shpresë se ky vend po drejtohet më në fund mbarë e drejt.

#meVjosen

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat