Sport

Aarau kaloi në çerekfinale, ky ishte super goli i shënuar nga Liridon Balaj mbrëmë në Kupën e Zvicrës

Të mërkurën mbrëma, Aarau siguroi kualifikimin për në fazën çerekfinale të Kupës së Zvicrës.

Aarau shënoi fitore pas vazhdimeve ndaj Sionit me rezultatin 4-2, teksa dy gola u shënuan nga futbollistët shqiptarë.

Donat Rrudhani në minutën e 12-të dhe Liridon Balaj në minutën e 88-të ishin golashënuesit, me këtë të të fundit që shënoi një gol tejet të bukur për të dërguar ndeshjen në vazhdime dhe pastaj për të triumfuar në fund.

Vlen të theksohet se ish-lojtari i Besës nga Peja u përjashtua nga loja në minutën e 112-të, pas kartonit të dytë të verdhë.

Postime të ngjajshme
Sport

Luhet në tri ditë të ndryshme, orari i xhiros së 22-të në Superligë

Sport

Munishi tregon se pse Prishtina e mposhti Dritën

Sport

Shorti i Europa League, kur dhe ku do të mbahet

Sport

Pasi mposhtën Dritën dhe Llapin, Adenis Shala ka disa fjalë edhe për Prishtinën