Lajme

AAK-ja dhe PSD-ja mbushin sallën e Pallatit të Rinisë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ka nisur tubimi i koalicionit AAK-PSD te Pallati i Rinisë në Prishtinë.

Në këtë tubim janë duke marrë pjesë shumë qytetarë e mbështetës të AAK-së dhe PSD-së.

E gjithë salla është e mbushur dhe të jep përshtypjen se nuk ka vend për të gjithë.

Koalicioni do të nominojë Ramush Haradinajn për Kryeministër të Kosovës, si dhe do të prezantohen kandidadët për deputetë në Kuvendin e Kosovës.

Janë 25 kandidatë të PSD-së, ndërsa pjesa tjetër në listën prej 110 kandidatëve do të jenë nga AAK.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat