Lajme

AAK dhe PSD në Koalicion Parazgjedhor

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Afërsitë mes AAK-së së Ramush Haradinaj dhe Partisë Socialdemokrate të Shpend Ahmetit është përfolur muaj më parë, duket se po kurorzohen me koalicion parazgjedhor. Dhe kjo pritet të ndodhë një ditë para seancës shpërndarëse të Kuvendit.

Haradinaj, që dha dorëheqje gjatë muajit korrik pasi u ftua nga Gjykata Speciale, tashmë ka nisur fushatën e tij zgjedhore, ndonëse një e tillë s’ka filluar zyrtarisht ende. Ky po takon çdo ditë strukturat partiake dhe qytetarët, dhe shkrime për të arriturat e tij.

Partia Socialdemokrate, në maj të vitit të kaluar iu bashkëngjitën shumë prej figurave kryesore të cilët u larguan nga Lëvizja Vetëvendosje për mospajtimeve me liderin e tanishëm, Albin Kurti. Përvec Ahmetit në listë zgjedhore pritet të jenë edhe shumë deputetë të tjerë të PSD-së: Dardan Molliqaj, Dardan Sejdiu, të cilët në zgjedhjet e fundit morën dhjetëra mijëra vota si anëtarë të listës së LVV’së.

Urime për të dy palët, ndërsa se si do të funksionojë dhe do të zhvillohet tutje kjo afërsi, mbetet te shihet ditëve në vazhdim.
BlicMedia

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat