Lajme

A pritet të ketë koalicon parazgjedhor LVV me AAK-në në Prishtinë?- Përgjigjet Arben Vitia

Kandiati i VV-së për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, është përgjigjur në pyetjen drejtuar se a pritet të ketë koalicion parazgjedhor me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Vitia ka mohuar kategorikisht diçka të tillë, por ka lënë mundësinë e hapur për koalicione paszgjedhore.

“Nëse do të kishim koalicion me AAK-në, do ta bënim publike. Koalicion parazgjedhor nuk do të bëjmë para zgjedhjeve, por pas zgjedhjeve do të bëjmë një hapje me secilin subjekt me të cilin mund të bashkëpunojmë. Do të bashkëpunojmë me çdo subjekt politike i cili ka projekte të mira dhe të realizuaeshme, nuk do të ketë vija të kuqe” tha Vitia në Rubikon.

Related posts
Lajme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka komentuar deklaratën ironizuese të Shpend Ahmetit, në lidhje me borën

Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Lajme

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *