Sport

A ju kujtohet sulmuesi Jackson Martinez? Ja ku luan tani

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Në sezonet 2012/2015, e gjithë Evropa po fliste për Jackson Martinez, sulmuesin që po shkëlqente te Porto.

Kolumbiani te Porto në 90 paraqitje kishte arritur të shënonte 67 gola.

Ai ishte lojtari i momentin, ai që e kërkonin të gjithë, por që në fund e bleu Atletico Madrid.

Kalimi te Atletico Madrid doli të ishte një hap i gabuar, për lojtarin që sot numëron 33 vjet.

Te Atletico, Martinez bëri vetëm 15 paraqitje, duke shënuar vetëm dy gola.

Aventura te Atletico zgjati shumë pak, me kolumbianin që u transferua në Kinë te Guangzhou Evergrande.

Në Kinë, ai bëri 10 paraqitje dhe shënoi vetëm katër gola.

Sot, Martinez është pjesë e skuadrës portugeze, Portimonense, dhe në 12 paraqitje, ka shënuar vetëm një gol.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv