Lajme

A janë të sigurta vaksinat kundër Covid-19 në Kosovë? Flasin nga IKSHPK

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka dalë me disa përgjigje për pyetjet më të shpeshta lidhur me Covid-19 dhe procesin e vaksinimit.

Në pyetjen se a janë të sigurta vaksinat kundër Covid-19 në Kosovë, nga IKSHPK kanë konfirmuar për sigurinë e vaksinave, përcjell Insajderi.org

“PO. I vetmi shtet në rajon që ka dhënë vetëm vaksina të miratura nga Agjencia Evropiane dhe Amerikane e Barnave është Kosova. Këto vaksina janë Astra-Zeneca dhe Pfizer. Këto vaksina kanë sigurinë, cilësinë dhe efikasitetin, që e plotësojnë standardin evropian dhe atë amerikan”.

https://www.facebook.com/IKSHPK/posts/3930283167099658

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Nikoll Nikprelaj humb personin më të dashur të familjes

Lajme

Uran Ismaili bun në Tophane – Ja çfarë ndreqën këtë herë

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë, këto temperatura na presin javën e ardhshme

Lajme

Kryeministri kroat tallet me serbët: Nikolla Tesla është aq serb sa Bruce Lee