Lajme

A iu bë e padrejtë Albin Kurtit? Enver Hasani flet në Pressing

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur në Pressing për vendimin e Gjykatës Kushtetuese dhe mos certifikimin e Albin Kurtit si kandidat për deputet.

Hasani i quan të padrejta sulmet ndaj kryetares së KQZ’së.

 

“Jam çudit dje, pse duhet të sulmohet Valdete Daka. Kjo është qesharake”, tha Hasani në Pressing.

Por a duhet Albin Kurti të lejohej për të kandiduar për deputet?

“A duhet a s’duhet ka vendosur Gjykata Kushtetuese?’, tha Hasani.

“Nuk mundesh me i krijuar rregullat e lojës, e me i ndërruar rregullat gjatë lojës”, theksoi Hasani.

Postime të ngjajshme
Lajme

A do izolohemi? Komiteti Teknik i Ekspertëve mblidhet nesër për masat e reja

Lajme

Në disa qytete nesër s’do të ketë rrymë deri në 12 orë

Lajme

Xharra: Albin, kur të thërret Izraeli, merre guximin !

Lajme

Koronavirusi qëndron në rroba deri në 3 ditë, ky material paraqet rrezikun më të madh