Sport

A e dini çfarë ka bërë Ronaldo me pagën e parë si futbollist?

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Cristiano Ronaldo është njëri nga futbollistët më të paguar në botën e futbollit

Ylli portugez aktualisht është pjesë e Juventusit dhe përfiton 30 milionë euro në vit, por ai gjithashtu ka përfitime të shumta edhe nga reklamat dhe bizneset e tjera që posedon.

33 vjeçari nuk e ka patur të lehtë rrugën për t’u bërë futbollist profesionist, derisa vinte nga një familje e varfër.

Nëna e tij, znj.Maria Dolores e kishte rritur Ronaldon me sakrifica të shumta, por në fund ai ia kishte shpërblyer të gjitha.

Rezultate imazhesh për ronaldo and his motherFutbolli është një sport fitimprurës, derisa lojtarët mund të realizojnë ëndrrat e tyre duke blerë se çfarë ua do zemra.

Dikush investon në vetura luksoze e pushime nga më të shtrenjtat, derisa CR7 pagën e parë që e kishte marrë si futbollist ia kishte dhuruar nënës së tij, duke i thënë se tani nuk ka nevojë më të punojë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv