Sport

A duhet të shkarkohet Challandes? Ky është mendimi i Genc Sermaxhajt

Ish-futbollisti që tani është konvertuar në trajner të grupmoshave të reja, Genc Sermaxhaj është shprehur në lidhje me shkarkimin apo jo të Bernard Challandes, shkruan Gazeta Olle.

Sermaxhaj pas lojës së sotme bëri një postim në rrjetin social facebook ku pyeti miqtë e tij se a duhet të vazhdoj Challandes apo jo, por që njëri nga shokët e tij tha se së pari dëshiron ta ndëgjoj mendimin e trajnerit.

Sermaxhaj iu përgjigj pa prites duke vlerësuar se Challandes duhet të vazhdojë me skuadrën dhe se ai është personi i duhur për Kosovën.

Komentet e Genc Sermaxhajt në lidhje me qëndrimin apo shkarkimin e Challandes:

Postime të ngjajshme
Sport

Kundërshtarët jo se jo, por as në stërvitje nuk po mundin ta ndalin Almir Kryeziun

Sport

Këto janë gjyqtarët të cilët do ta ndajnë drejtësinë në xhiron e 16-të

Sport

Dikur kamarier, sot yll i futbollit kosovar, historia e Xhevdet Shabanit, i cili futbollin e nisi i motivuar nga një ndeshje

Sport

Nuhiu i lumtur me fitoren, flet edhe për ndeshjen kundër Ballkanit