Lajme

A do të lirohet Hashim Thaçi që të mbrohet në liri? – flet avokati Pallaska

Dastid Pallaska, avokat i ish-presidentit thotë se nuk ka asnjë arsye që mbahet në paraburgim Hashim Thaçi.

Ai flet për akuzën ndaj ish-kryetarit të qeverisë së Kosovës.

“Ende është herët të flasim se për çka akuzohet. Është një përmbledhje e ngjarjeve të ndryshme të cilat nuk duket në shikim të parë që kanë ndonjë ndërlidhje në përgjithësi me një strukturë të caktuar e aq më pak me persona që janë paraqitur aty”, thotë Pallaska në Pressing.

Ai tregoi se mbrojtja ka kërkuar mbrojtjen në liri të Thaçit.

Postime të ngjajshme
Lajme

Familja nga Kukësi që u zhvendos në Kosovë ka një hall të madh

Lajme

Podujevë: Hajnat i hyjnë në katin e tretë dhe i vjedhin 2000 euro, ari, pasaporta e 4 kartela bankare

Lajme

Deputetja e LDK-së për Albin Kurtin: Ai është diktator

Lajme

Çfarë i ndodh trupit pas një gripi normal, mund të fitoni antitrupa kundër Covid-19?