Lajme

A do të ketë mbyllje totale? Rama ka një mesazh të rëndësishëm për shqiptarët

Kryeministri Edi Rama është përgjigjur nëse do të kemi një mbyllje të dytë totale.

Kryeministri i Shqipërisë u kërkoi qytetatarëve të kontribojnë që një gjë e tillë të mos ndodhë por nuk e përjashtoi një mundësi të tillë.

Pjesë nga fjala e Ramës:

Virusi nuk na ndan në parti, luftë e shëmtuar për pushtet që bëhet nga ata që nuk pyesin për shëndetin e popullit.

Kontribuoni që të shmangim një mbyllje tjetër në çdo mënyrë, dhe mos dyshoni në asnjë statistikë të qeverisë dhe as mos bini pre e frikës nga ata që ju duan mish për topin e luftës për pushtet e plaçkë.

Edhe Shqipëria do e kalojë pjesën më të madhe të keqe, por që do ta heqim deri në fund me forcën e karakterit tonë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Zjarrfikësit shpëtojnë një grua të moshuar, pasi i është përfshirë banesa nga flakët

Lajme

Ky është zyrtari i MPB-së që u gjet i vdekur në dhomën e motelit në Gjakovë

Lajme

Aktakuzë për korrupsion ndaj drejtorit të urbanizmit në Komunën e Ferizajt

Lajme

Vajza e Gani Gecit tensionon situatën në Kuvend, tregon pse nuk e lë nënshkrimin aty ku është PDK’ja