LajmeZgjedhjet 2021

A do të ketë koalicion PDK-Vetëvendosje?

Kryetari i Degës së PDK’së në Skenderaj, një prej dy komunave të vetme ku partia e themeluar nga Thaçi ka arritur të fitojë në zgjedhjet e 14 shkurtit, ka thënë se sa i përket qëndrimit personal, asnjëherë në jetë nuk do të bënte koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje të Albin Kurtit.

“Nuk është mendim i partisë… është mendim i jemi: unë kurrë nuk kisha bo hiç! Por nëse partia vendos është çështje tjetër, mendimi jem është JO me Albin Kurtin”, ka thënë Lushtaku.

Ai tutje ka shtuar se Kurti e ka fituar këtë garë dhe tashmë duhet të ballafaqohet me ato që i ka kundërshtuar gjithmonë.

“…ai e ka fituar garën ai le të ballafaqohet me ato që ai ka qenë kundër gjithmonë”, ka thënë tutje.

Partia Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit ka arritur të rënditet e dyta pas Lëvizjes Vetëendosje, por me një diferencë shumë të madhe në vota.

Për PDK’në dhe LDK’në rezultati i 14 shkurtit ka qenë prej më të këqinjve në histori të akvitetit politik disa dekadësh.

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS njofton se do të ketë ndërprerje të rrymës në këto vende

Lajme

Reagon LVV pas deklaratave të Grenellit drejtuar Kurtit

Lajme

Ministria e Financave me njoftim për pagesën e dytë të shtesave për mësimdhënësit

Lajme

Therje me thikë në Prishtinë