Lajme

A do të jetë Uran Ismaili kandidat i PDK’së për Prishtinë?

“E kam dorëzuar kandidaturën time në kryesi dhe tani pres aprovimin nga ana e tyre.”, ka thënë Ismaili ne Dukagjini.

Më tej, ai ka folur për punën e madhe që e ka bërë në Ministri të Shëndetësisë, duke rregulluar çmimet abuzive të barnave dhe duke investuar jashtëzakonisht shumë në QKUK, në pajisje dhe infrastrukturë.

Me këtë rast, Ismaili ka thënë LDK dhe Vetëvendosje janë sprovuar në Prishtinë dhe nuk kanë dëshmuar asgjë.

Sipas tij, Prishtina ka nevojë për një menaxher të mirë dhe për një menaxhim më të mirë që është në dobi të qytetarëve të Prishtinës.

Ismaili ka thënë se pret një garë të fortë, por është një betejë e cila e frymëzon dhe është i përkushtuar ta zhvilloj.

Postime të ngjajshme
Lajme

Ekskluzive: Këta janë 47 personat që nuk mund të kandidojnë për deputetë

Lajme

A iu bë e padrejtë Albin Kurtit? Enver Hasani flet në Pressing

Lajme

Baton Haxhiu: Vetëvendosje arriti qëllimin në Kosovë

Lajme

Rusia reagon në deklaratën e Ramush Haradinajt