Lajme

61 pacientë të infektuar virus janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës

61 pacientë të infektuar me korona virus janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se 42 pacientë janë në okisgjenoterapi e 8 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Ndërsa, katër pacientë që po trajtoheshin në Spitalin e Pejës janë shëruar nga COVID-19.

“4 Pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19. Aktualisht 61 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 42 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 8 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 226 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 23 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Postime të ngjajshme
Lajme

A do izolohemi? Komiteti Teknik i Ekspertëve mblidhet nesër për masat e reja

Lajme

Në disa qytete nesër s’do të ketë rrymë deri në 12 orë

Lajme

Xharra: Albin, kur të thërret Izraeli, merre guximin !

Lajme

Koronavirusi qëndron në rroba deri në 3 ditë, ky material paraqet rrezikun më të madh